Blogísek zahrádkářský

23. květen 2016 | 21.41 |

 Shrnutí letošního jara - nejara.

Omrzly mi azalky. Ne úplně, ale dost, aby kvetly jen pár ubohými bídnými kvítky. O loňských květy obsypaných keřících si můžu nechat zdát. Vistárie omrzla úplně, ani jediný fialový kvítek nepřežil. Hodlám ji důkladně seřezat a těším se, jak pokvete příští rok.

Okrasný záhon loni pracně založený na konci zahrady jsem doplnila o pár keříků, které jsem zakoupila cestou na kterýsi výlet v sympatickém venkovském zahradnictví. Aha, už vím, byl to ten výlet na Kelečský javorník. Ještě jsem o něm nepsala? Polepším se, slibuju. Keříky se ujaly, na záhon jsem přesadila bergénii, co rostla u plotu a taky dvě bohyšky. Líbí se mi ten kulatý tvar, když vyrostou.

Pořídila jsem si elektrické nůžky na plot a pojmenovala je Edward. Edward se stal mým oblíbeným zahradním nářadím. Už jsem s ním ostříhala zákulový živý plot a také přerostlý skalník.

Bonsaje jsem odzimovala až po zmrzlých, i tak přes zimu dva stromečky odešly. S jedním loňským jsou to tři, nejvyšší čas splašit nějaké nové.

Ani letos nemám zeleninové záhony (ano, stále čekám, až soused postaví plot). Šnytlíchu pod šeříkem se daří dobře, na kompost jsem nasadila dvě cukety.

Do kocourovy misky se chodí krmit dva ježci, Velkej a Malej. Kocour žere maso a konzervy a pohrdá granulemi, ježci granule milují. Muž postavil ježkům na dvorku jejich vlastní krmítko, ale ukázalo se, že ježci současně baští i vylučují. Krmítko budeme rušit a nové postavíme kousek dál, na místě, kde nebudeme šlapat do ježčího trusu.

Poslední dny jsou ve znamení zahradní chemie. Objevily se mšice, tož jsem namíchala jakýsi jed a důkladně je postříkala. Potom jsem namíchala herbicid a likvidovala plevel a trávu, co bujela mezi dlaždicemi na dvorku.

Tráva. Tráva roste jak splašená. Ani chladné počasí minulých týdnů ji nezbrzdilo. Ideálně bych měla šmejdit se sekačkou po zahradě každý týden, to ale nestíhám, tak sekám po chvilkách kdy jen to jde. Většinu času mám polovinu zahrady vzorně posekanou a druhou neukázněně bující. Zahradní křesílko stavím na posekanou část a na zarostlou se snažím nedívat.

Fotky doplním, až se mi podaří je dostat do noťasu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Blogísek zahrádkářský cojuliecetla 24. 05. 2016 - 13:30
RE(2x): Blogísek zahrádkářský hablina 25. 05. 2016 - 19:03
RE: Blogísek zahrádkářský lentilka®sdeluje.cz 28. 05. 2016 - 05:24