To byl zas den

15. duben 2008 | 07.44 |
Inu jako každé pondělí. Ten nepříjemný pocit ráno, že musím vstávat. Dvě ze tří dětí vyžadovaly přeměření teploty, ježto soudily, že jsou nemocné. Nejstarší nevyžadoval nic, ten marodí už od minulého týdne. Aničku jsem seznala školní docházky neschopnou, tedy alespoň pro dnešní den, jelikož se o víkendu ulítala, uhnala si astmatický záchvat a ještě nebyla úplně vpořádku. Dostala řádnou porci Ventolinu, šťastně se uvelebila u počítače a pustila si nějaké hry. Synátor odkráčel k paní doktorce za účelem kontroly, čekala jsem, že už zítra pomaže do školy, místo toho ale dostal druhou krabičku antibiotik a vesele marodí dál.
Zapla jsem pračku a šla vytvořit pár stripů. Pračka prala podezřele dlouho. Zastavila se uprostřed cyklu, prádlo se válelo v mydlinové vodě a nedělo se nic. Otevřít jsem ji musela použitím hrubé síly, neb inteligentní software té obludy nedovoluje otevření během praní. Prádlo jsem musela ručně vymáchat v kýbli a také ručně vyždímat. Ždímání se mi moc nepovedlo, neb jsem si o víkendu seřízla palec, když jsem rodince připravovala zeleninový salát. Původně měl být vegetariánský, nakonec byl i s kouskem mého prstu. Zkusila jsem pračku pustit naprázdno, jen se potvrdilo, co jsem už tušila. Pračka přestala vypouštět vodu. Zítra volám opraváře...
Marodi už tou dobou kvíleli hlady, šla jsem tedy uvařit oběd. Dětem nechutnal. Poručily si pak jako dezert mléčnou rýži a snědly jí plný hrnec. Že já vůbec vařím, budu je prostě krmit rýží a ušetřím majlant.
Odpoledne jsem se pokusila na chvíli prospat v obýváku na gauči, divoký kvil, a jekot nesoucí se od počítače mi nedovolily pořádně zaspat. Jedno PC pro tři děti je prostě málo. Do břišních tanců jsem šla celá bledá a nevyspalá. Pohyb mě trochu probral, dokonce jsem cestou domů dokázala nakoupit něco málo jídla na doplnění víkendem ztenčených zásob v lednici. V předsíni se hladově vrhla na nákupní kabelu smečka mých hladových mláďat, do lednice už nebylo co ukládat.
Napustila jsem si plnou vanu horké vody. Dnes půjdu spát velmi brzy. Možná už před půlnocí.

Aktualizace:
neodpustím si stripeček
hladové holky

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: To byl zas den sargo 14. 04. 2008 - 22:45
RE: To byl zas den markisha®blbne.cz 14. 04. 2008 - 22:46
RE: To byl zas den hablina 15. 04. 2008 - 06:54
RE: To byl zas den masha 008 15. 04. 2008 - 12:33
RE: To byl zas den hablina 15. 04. 2008 - 16:14