Návraty do života

3. leden 2008 | 21.51 |
Po Novém roce se svět rozjíždí jen velmi pomalu. Polovina obchodů má zavřeno kvůli inventuře, druhá polovina kvůli dovolené.
Dokonce i naše zpoplatněné zdravotnictví funguje jen tak napůl, některé ordinace ještě neotevřely, a tak mi paní doktorka na můj dotaz na výsledky sdělila, ať si zavolám po neděli, neb ona dnes pouze účtuje a neordinuje. Pravda, čekárny se vylidnily, fronty, na které jsem ve zdravotnictví bylal zvyklá po celý svůj život, se nekonají. Jen pár občanů, kteří již stihli na sociálce vydyndat potvrzení o hmotné nouzi sedí v čekárně a čekají na vyšetření bez třicetikorunového poplatku.
Technické služby našeho města sice poctivě po celé svátky vyvážely kontejnery s hojným povánočním odpadem, na údržbu komunikací jim ale nezbyl čas, takže ulice, ve ktetré bydlím, je zasněžená, neposypaná a neodhrnutá. Vypadá velmi romanticky - dokud se nepokusím vyjet s autem přes zledovatělé hroudy sněhu a neuklouznu na nejbližší zmrzlé louži.
Včera přišla sympatická paní odečíst elektroměr a sdělila nám, že máme oproti minulému období o dost vyšší spotřebu elektrické energie. Dnes přišla propagační brožurka od ČEZu s návodem, jak ušetřit. Pečlivě jsem ji prostudovala a seznala, že jsem již učinila veškerá proveditelná úsporná opatření a víc už neuškudlím ani halíř.
Děti se vykoupaly v ledové vodě - původní záměr projít se po zamrzlém potoce jim poněkud nevyšel, oba starší přišli zmáchaní do půl těla, naši nejmladší led udržel.
Po návštěvě příbuzných na Ostravsku mám zašpiněné auto, ale jediná myčka v městečku je stále mimo provoz, přestože už měla od prvního ledna fungovat. Údajně majitel nemá peníze na opravu. Nu, asi budu mít špinavé auto až do jara. To pak přinutím moje chlapy ošplíchat ho na dvorečku hadicí. Myčka pro ruční mytí na druhém konci městečka je v jednom kuse zamrzlá...
Tak tedy vypadá začátek roku 2008.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Návraty do života sargo 03. 01. 2008 - 22:19
RE(2x): Návraty do života dj-team 03. 01. 2008 - 22:42
RE: Návraty do života jm 04. 01. 2008 - 07:41
RE(2x): Návraty do života dj-team 04. 01. 2008 - 21:23
RE: Návraty do života hablina 04. 01. 2008 - 22:31