Tesák, Troják a Maruška

31. květen 2015 | 10.28 |

 "Chci na výlet" vyhlásila kamarádka, "ale ne na noc, jen na jeden den. A ne na žádný strašný kopec. Hlavně aby tam nebylo moc lidí a aby tam byla hospoda." Slíbila jsem, že něco vymyslím.

Vyjely jsme autem na Tesák a dál se vydaly po červené turistické značce. Počasí bylo velice příjemné, 18°C, les voněl, my klábosily a chvíli trvalo, než jsme si všimly, že po červené vůbec nejdeme. Že nejdeme po žádné značce. Mapu jsem s sebou neměla (kdo by si bral mapu, když jde jen kousek za humna), ale směr pochodu jsme měly správný, tož jsem lesní cestu vyhlásila za zkratku a ona nás opravdu dovedla na asfaltku, po které jsme došly na Troják. Na Trojáku je skiareál a hospoda. Hospoda byla v obležení cyklistů, všichni si poroučeli pivo a polévku, kamarádka zabrala poslední volný stůl, já se postavila do fronty u výčepu.

DSCF6087_panoramam

Hostýnské vrchy


Po pivní pauze na Trojáku jsme se vydaly k cíli - k rozhledně Marušce. Celá cesta k ní je jeden velký romantický výhled na Hostýnské vrchy a Beskydy až ke Kasárnám a Radhošti. 

DSCF6105_panoramam

Beskydy

Zpátky na Tesák jsme se chtěly vrátit trochu jinou cestou - zamířily jsme směrem na Bludný a hledaly zkratku lesem dolů. Našly jsme - a došly do chatové kolonie. Chataři si nás nedůvěřivě prohlíželi, tak jsme se raději vrátily zpátky na značku a hledaly jinou cestu. Ani druhý pokus o sestup nebyl úspěšný. To už jsme se rovnou jednoho chataře zeptaly, jestli se tudy dá projít, ale tvrdil nám, že ne. Tak ještě třetí pokus....postarší chatař držel na vodítku obrovského hafana, připustil, že lesem se projít dá, ale jelikož my to tu neznáme, jistojistě zabloudíme. Ať zkusíme dojít až na Bludný a tam že lesní cestu najdeme. Což jsme po krátké poradě vzdaly a v lehce rozmrzelé náladě se vrátily zpátky na Troják. 

DSCF6127
po modré

Z Trojáku se šlo na Tesák moc hezky - přes rozkvetlé louky na hřebeni do lesa, dokonce jsme našly místo, kde jsme prve ztratily červenou značku. Kilometr a půl před cílem se setmělo, ochladilo a přišla bouřka. Pláštěnky jsme stihly obléct těsně před tím, než se přes stromy prodral hustý liják.

Výlet se povedl - soudím z toho, že kamarádka chce se mnou ven i příští víkend. Tož já zase něco vymyslím....


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tesák, Troják a Maruška adil 01. 06. 2015 - 10:44
RE: Tesák, Troják a Maruška lentilka®sdeluje.cz 02. 06. 2015 - 05:12
RE: Tesák, Troják a Maruška jarmik 02. 06. 2015 - 20:59
RE(2x): Tesák, Troják a Maruška hospodynka 03. 06. 2015 - 15:27
RE: Tesák, Troják a Maruška zmrzlinka 03. 06. 2015 - 10:58
RE: Tesák, Troják a Maruška sargo 04. 06. 2015 - 08:11