Třígenerační babinec díl I.

7. červenec 2014 | 18.25 |

 Letos stejně jako loni musela jsem babičku odvézt na cyrilometodějskou mši na Hlavaté. Anči dostala na výběr, jestli zůstane s babičkou, nebo půjde se mnou na procházku. Zůstala s babičkou a já šla na Třeštík na kofolu sama. Byla to pěkná vycházka - stoupala jsem po žluté značce lesem a muzikanti před kaplí zrovna hráli "Muziky, muziky...",což mě přinutilo nasadit ostřejší pochodové tempo. Slyšela jsem kapelu dobře do půlky kopce, to už jsem dost funěla, na chvíli jsem se zastavila, abych se vydýchala a přestávku maskovala focením výhledů.

IMG_9854
výhled na nějaký kopec

Na Třeštíku jsem si dala kofolu, sedělo se tam příjemně. Též jsem zjistila, že tam mají pěkné nové čisté záchody. Budu muset chodit přes Třeštík častěji.

Zpáteční cestu jsem si zkracovala kolem jedné z chat. Zarostlý svažitý pozemek vypadal, že snad ani nepůjde přejít, rozmotala jsem si shrnuté nohavice, ostružiní naštěstí rostlo tak řídce, že se dalo obejít, aniž by mě šlahouny poškrábaly. Byla jsem z té zkratky nadšená. Vzápětí se mi podařilo projít ohavným bahnem, které napájela strouha vytékající zpod jedné z místních chalup. Fujtajbl.

IMG_9856

Než jsem vyšla z lesa, zastavila jsem se na břehu řeky Bečvy. Na fotce to nevypadá, ale protéká strží, ze které jsem se drápala málem po čtyřech.

IMG_9857
Bečva

Ke kapli jsem se vrátila zrovna na konec mše. Určitě tu letos bylo více lidí, než loni. Také vice aut. Nejspíš poprvé tu zasahovala záchranka, sanitka snad prý přijela kvůli nějakému opilci.

Když jsme se vrátily na Základnu, babička chtěla vařit oběd. To si dala poměrně rychle rozmluvit, místo vaření jsme zašly na jídlo a kafe do oblíbeného pohostinství. Anči měla svůj den - vůbec se nechovala jako mladá dáma. Snažila jsem se jí zklidnit, bohužel nepomáhala vlídná domluva, ani méně vlídná domluva, ani užití hmatůa chvatů. O babičku se pokoušel infarkt. Na Základnu jsme se vrátily unavené, tedy unavená babička a já, dcera nikoliv.  Natáhly jsme se a usnuly, k velké nelibosti Anči, která se nás snažila vzbudit tisíci dobře promyšlenými způsoby. Ukázalo se, že babičku probere, když vnouče prohlásí, že má hlad. Krkavčí matka strčila hlavu pod polštář a zamumlala, ať si dítko něco namaže.

Večerní grilovačka začala poklidně, zejména proto, že dcera odběhla zkontrolovat zvěř do obory. Pochutnaly jsme si na krkovičce, gril chládnul, stmívalo se, Anči nikde. Mobil si samozřejmě s sebou nevzala. Bylo po klidu. Babiččina bujná fantazie spřádala temné scénáře hodné detektivních románů. Vydala jsem se Anči hledat - byla pořád v oboře, živá, zdravá, neznásilněná a nezamordovaná, veselá a spokojená a naprosto nechápající, proč babička a já tak jančíme.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Třígenerační babinec díl I. adil 07. 07. 2014 - 19:36
RE: Třígenerační babinec díl I. newold®blbne.cz 08. 07. 2014 - 08:46
RE: Třígenerační babinec díl I. lentilka®sdeluje.cz 08. 07. 2014 - 21:47
RE: Třígenerační babinec díl I. radus 09. 07. 2014 - 07:36
RE: Třígenerační babinec díl I. mi-lada 14. 07. 2014 - 16:57
RE: Třígenerační babinec díl I. mirekČ 15. 07. 2014 - 17:43