Slavné májové dny

20. květen 2014 | 19.54 |

 Po třech pracovních dnech přišlo další čtyřdenní volno. První dva dny jsem věnovala stěhování dívčího pokoje (to bude na samostatný článek), víkend jsem strávila v Beskydech s kamarádkou. Celou zimu seděla doma, nikde nebyla, tak se na Základnu velice těšila. Ohleduplně jsem naplánovala kratší výlet - vyšly jsme si na Miloňovou. Na rozhledně na kopci nad Velkými Karlovicemi jsem byla už o jarních prázdninách s dcerama a byla to vycházka plná utrpení - utrpení jsem, jak s odstupem času zjišťuji, popsala zcela nedostatečně. Kamarádku jsem rozhodně nemínila vláčet na rozhlednu krpálem z Karlovic a zvolila jsem příjemnější trasu z Třeštíku. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, ťapkaly jsme cestičkou, fotily a kochaly se výhledem na Javorníky. Nenápadně jsem kamarádku upozornila, že Javorníky mám také v plánu, to aby zavčasu věděla, co ji letos čeká a mohla se psychicky připravit.

IMG_9588
cesta

IMG_9582
výhled na Javorníky

Jak jsme se blížily ke Karlovicím, potkávaly jsme v lese zablácené zpocené cyklisty. Jeli duatlon a někteří dost bloudili. 

IMG_9609
malebno

IMG_9623
zvonička

Na rozhledně příšerně fučelo, ovšem výhled byl parádní.

IMG_9626
to není skanzen, to je realita

Zpátky jsme se vracely po modré značce kolem Laďova pramene. Kvůli fotce studánky jsem si škaredě umáčela boty, bo jsem musela vlézt až do potoka. Kousek dál stojí pěkný altánek, kde můžou turisté posedět a posvačit. K altánku se šlo přes hluboké bláto, tak jsme raději posvačily na sluncem prohřáté hrázi nádrže. Vtipné bylo, že na mojí mapě z roku 2012 modrá značka vůbec není - naštěstí jsem si pamatovala z mapy.cz , kudy vede, když jsem výlet plánovala doma na počítači. Turistické značení v terénu překvapivě odpovídalo skutečnosti, takže jsme zpátky na Třeštík došly bez potíží. Pravda, nově budovaný úsek cesty (chodníku? cyklostezky?) nám dal zabrat - nevím, jak bude vypadat finální povrch, ale hrubé kameny nasypané v tlusté vrstvě na původní lesní cestu nám dobře kilometr a půl mordovaly nohy, škobrtaly jsme přes šutry a nadávaly nahlas a zcela bez zábran. I tady jsme potkaly pár zbloudilých cyklistů se závodními čísly.

IMG_9629
Laďův pramen

IMG_9638
cesta samý šutr

V hospodě na Třeštíku jsme si daly hranolky a pivo (nealkoholické, řídila jsem). Kamarádka si dala kofolu, ne ze solidarity, ale prý aby si nekazila chuť, než se dostane k pořádnému pivu. Pořádné pivo umí natočit jedině v naší oblíbené hospodě kilometr od Základny. Po výletu jsme si malinko odpočaly a hned tam zamířily. Hospoda nezklamala, pivo bylo výtečné. Zbýval poslední bod programu - grilovačka u Základny. I ta se povedla.

 Druhý den jsme si udělaly malou vycházku na Gruň - chata Charbulák je milým cílem, je odtamtud krásný výhled a hospodský je třída. Auto jsme nechaly na parkovišti před Čertovým hrádkem a po žluté značce se drápaly do kopce. Za první zatáčkou se spustil déšť. Takový mírný májový deštík. Na Pavlonce zesílil, to už jsme si navlékly pláštěnky. A pršelo celou cestu. V hospodě jsme si daly kafe a něco na zahřátí, to abychom vydržely cestu zpátky.  Zmoklé, ale v dobré náladě (díky panu hostinskému) vrátily jsme se stejnou cestou k autu. Usoudily jsme, že v dešti je zbytečné zdržovat se v Beskydech déle, sbalily jsme se a jely domů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Slavné májové dny newold®blbne.cz 20. 05. 2014 - 20:12
RE(2x): Slavné májové dny hospodynka 20. 05. 2014 - 20:38
RE(3x): Slavné májové dny newold®blbne.cz 21. 05. 2014 - 06:53
RE(4x): Slavné májové dny lentilka®sdeluje.cz 21. 05. 2014 - 08:47
RE(5x): Slavné májové dny newold®blbne.cz 21. 05. 2014 - 09:36
RE(6x): Slavné májové dny lentilka®sdeluje.cz 21. 05. 2014 - 10:53
RE: Slavné májové dny adil 21. 05. 2014 - 13:51
RE: Slavné májové dny chachina 29. 05. 2014 - 07:29