Předvánoční dovolená

18. prosinec 2013 | 08.44 |

 To bylo tak. Naše vedení si usmysleo, že si máme do konce roku vybrat dovolenou. Samozřejmě ne přes svátky a také nejpozději dva týdny před Vánocemi, neb potom bude šrumec. Podařilo se mi urvat poslední možný termín - pondělí a úterý. Čirou náhodou tyhle dva dny navazovaly na jeden z mých mála volných víkendů.

V pátek jsme si vyrazili do Ostravy na nákupy a do kina, takže sobotní vstávání se posunulo do hluboce dopoledních hodin. Na Základnu jsme dorazily - Anči a já - až kolem poledne. Uvařila jsem rýži, ohřála grilované kuřecí stehno z Tesca a celé odpoledne se věnovala gaučingu. Anči vytáhla boby a testovala sněhové podmínky. Bídných dvacet centimetrů sněhu zakrývalo kraj esteticky a vkusně, o zasněžené sjezdovky se postarala sněhová děla, ale stav trati pro běžkaře byl nedobrý. Pilně jsme se modlily ke všem bohům lesa, aby přes noc aspoň malinko přisněžilo.

večeře
skromná večeře

Přes noc přisněžilo opravdu jen malinko, asi centimetr. Po snídani jsme se vypravily do půjčovny pro běžky. Poněkud mě překvapilo, že na obecním okruhu byl místo sněhové stopy čistý led - pojala jsem podezření, že místo běžkařské trati tu letos bude rychlobruslařská dráha, v půjčovně mě ale vyvedli z omylu - to obec kdovíproč nechala na chodníku odhrnout sníh a potom napršelo .

Za soustavného Ančina skuhrání a bědování dojely jsme na Mezivodí - trať celou dobu mírně stoupá, padák je až úplně na konci, tak docela chápu, že dcera skuhrala. Ze sněhu místy vylézalo kamení a byla jsem to já, kdo před kamenným polem včas nedobrzdila a natáhnula se. Anči škodolibostí pookřála, mistrovsky se všem šutrům vyhnula a bravurně dosvištěla až k silnici. Já hlemýždím tempem za ní, přece se nenatáhnu znovu. V restauraci seděla parta velice hlučných lyžařů, tož jsme se příliš nezdržely, jen Anči si dala džus.

zimní vyhlídka
mlhavo, sněhu poskrovnu

 Zpátky jsme se vracely stejnou cestou. V potoce jsem zahlédla nádherné rampouchy - štíhlé a dlouhé, baňaté, mech zmrzlý do třpytivých krajek. Houkla jsem na Anči, ať jede napřed, že si rampouchy vyfotím a doženu ji. Našla jsem si pěkné místo, hůlkami vysekala suché šáší kolem břehu, aby mi nekazilo kompozici, naštelovala foťák....a on se vypnul. Došly baterky. Honem jsem hledala náhradí, ale ukázalo se, že jsou také vybité. Mezitím mi Anči mávala z cesty o serpentinu výš. Hnala jsem se za ní, ale nedohnala. Volala jsem, ať počká, ale neslyšela mě (prý). Zadýchala jsem se, musela se napít a také posvačit. Anči zmizela kdesi v zatáčkách. Bylo nad nulou a trať tála před očima, kamenů vylézalo čím dál víc. Jela jsem velice opatrně. Anči na mě byla hodná, počkala na křižovatce nad Základnou. To aby si užila můj závěrečný sjezd. Jela jako předjezdec a varovala všechny kolem, že se za ní řítí vysokou rychlostí máma a moc jí to nebrzdí. Nebrzdilo mi to vůbec. Dvě paní, co jsem míjela, vyděšeně uskočily ke kraji stopy. Jejich pes si pro jistotu lehnul a hleděl na mě velice vyčítavě. Natáhla jsem se hned jak jsem je minula. Potom ještě o kousek dál. A nakonec, to už byla Základna na dohled, spadla jsem opravdu škaredě a bolestivě. Pod zadkem mi zůstala hůlka a vyrobila ošklivou černou modřinu. Zbytek dne jsem trávila skučením a fňukáním.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Předvánoční dovolená sargo 18. 12. 2013 - 08:54
RE(2x): Předvánoční dovolená hospodynka 18. 12. 2013 - 09:11
RE(3x): Předvánoční dovolená lentilka®sdeluje.cz 18. 12. 2013 - 09:14
RE(4x): Předvánoční dovolená hospodynka 18. 12. 2013 - 10:44
RE: Předvánoční dovolená eithne 18. 12. 2013 - 14:51
RE: Předvánoční dovolená inenaso 19. 12. 2013 - 20:48
RE: Předvánoční dovolená zmrzlinka 19. 12. 2013 - 22:46
RE(2x): Předvánoční dovolená hospodynka 19. 12. 2013 - 23:11