Samhain

3. listopad 2013 | 08.32 |

 Letos jsem se díky neschopence zcela legálně vyvlékla z povinného pucování rodinného hrobu a jeho následného zdobení. Plánovala jsem vynechat i návštěvu příbuzných, mínila jsem zmizet na víkend do hor. Plán nevyšel, tetičky ohlásily svůj příjezd už na pátek, uniknout nebylo kam.

Panikáááá! Zmobilizovala jsem celou rodinu, abychom společnými silami uklidili barák do aspoň trochu přijatelného stavu, což po dvou týdnech mého neschopenkování a nicnedělání bylo víc než náročné - domácnost už začala vykazovat známky dlouhodobé neúdržby a pustnutí. Holky uklízely pokojík ještě v pozdních večerních hodinách. Já luxovala obývák a snažila se někam nacpat všechny ty věci, co jsem nutně musela mít k ruce, aby se mi dobře stonalo. Během uplynulých dvou týdnů se věci nakupily do strategicky rozmístěných hromádek ležících na všech jindy volných plochách kolem gauče a postele a uklidit je nebylo kam, což mě vede k otázce, odkud se ty krámy vůbec vyrojily, ovšem odpověď neznám (no dobře, pletací jehlice normálně bydlí v šuplíku a ne na stole). Neúdržba domu krutě postihla zejména kuchyň a já podezírám muže, že za celý čas ani jednou nevytřel, sporák neumyl ani linku neotřel, ba i kytky vypadaly jaksi přeschle.

Také průjezd jsme uklidili, harampádí tu i leckde jinde poházené srovnali, kočičince muž odklidil a listí před domem zametl. Někdy uprostřed úklidu jsem ještě stihla pokecat s pojišťovákem, který se objednal na návštěvu o něco dřív než tetičky a mně už bylo hloupé schůzku rušit. Když odešel,  upekla jsem bábovku, tetičky zazvonily právě když jsem ji vytahovala z trouby. "Ty máš ale teplou ruku" divila se starší teta, když mi s ní potřásala. 

Pokec s tetičkami byl příjemný a některé novinky docela vtipné - třeba historka o tom, kterak si moje skoro sedmdesátiletá teta zlomila ruku při bruslení. Tety pochválily umytý a nazdobený hrob a odjely.

Já se pustila do pečení další bábovky - ta pro tety byla obyčejná, tož jsem ještě pro nás musela upéct bezlepkovou, jelikož Anči nemohla přenést přes srdce, že návštěva dostala bábovku a ona ne.

Večerní návštěva kamarádky proběhla v obvyklém duchu, láhev vína nestačila, naštěstí vím, kde má Liána ukrytou whisky. Dcera nesla těžce, že jsme trošilinku upily, ale nebyla zrovna doma, tak nám v tom nemohla zabránit. S klidným svědomím můžu tímpádem napsat, že samhain jsme oslavily důkladně.

V sobotu vyrazila Liána na party. Převlečená za pirátku (původně měla jít za piráta, ale Haru ji zakázal nalepit si knír) odfrčela v doprovodu rytíře Jedi. Vyčkávám netrpělivě jejího příchodu, jakož i divokých historek a děsivých fotek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Samhain lentilka®sdeluje.cz 03. 11. 2013 - 09:14
RE: Samhain sargo 04. 11. 2013 - 08:20
RE(2x): Samhain hospodynka 07. 11. 2013 - 07:55
RE: Samhain newold®blbne.cz 06. 11. 2013 - 11:23