Kocouři a ředkvičky

14. červen 2012 | 06.38 |

 Na Medarda začlo pršet a prší dodnes. Prší vytrvale a hustě, prší tak, že se člověku ani ven vylézt nechce. Počasí na kočku.

Před pár dny jsem v krátké pauze mezi dvěma přeháňkami našla chvilku a nasela na záhonek tři řádky ředkviček. Než jsem došla pro kus netkané textilie na zakrytí záhonu, abych ho ochránila před divokými šelmami, šelmy se stačily v kypré hlíně vypopelit. Ano, naši kocouři v tom mají jasno - čistá uhrabaná hlína je na světě k tomu, aby se v ní rozvalovali a pospávali. Pokud hlína nevypadá dost čistě, dá se pořád ještě použít jako záchod (což svádí k úvahám, proč mi letos zeleninka tak dobře roste). Natáhla jsem plachtu na konstrukci vyrobenou z bambusových tyček pyšná na to, jak jsem na kočičáky vyzrála. Jak jsem byla naivní! Když jsem šla o druhý den záhonek zkontrolovat, našla jsem jednoho kocoura rozvaleného NA plachtě, druhého jako v domečku POD plachtou. Kocoury jsem vyhnala - nechtělo se jim, odcházeli z ředkvičkového záhonu neochotně a ještě se po mně ohlíželi, jestli to jako myslím vážně.

Nezbylo mi než postavit ředkvičkám fóliovník. Nad záhonem jsem vztyčila konstrukci z ohnutých ocelových prutů, natáhla na ně fólii a uspodu dobře zatížila těžkými kameny, aby se kocouři nedostali dovnitř. Když přišel manžel z práce, celou historku se záhonem a kocoury jsem mu povykládala. "No vidíš, oni potřebují domeček" děl muž  "tak jim ho postav!"

Postavím, hned jak naprší a uschne. Třeba to opravdu pomůže a kocouři budou svým domečekem tak nadšení, že záhonky nechají být.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kocouři a ředkvičky marinka 14. 06. 2012 - 08:52
RE: Kocouři a ředkvičky eithne 14. 06. 2012 - 09:52
RE: Kocouři a ředkvičky valach-ostrawski 14. 06. 2012 - 10:57
RE: Kocouři a ředkvičky tlapka 14. 06. 2012 - 14:22
RE(2x): Kocouři a ředkvičky hospodynka 14. 06. 2012 - 17:52