Schoner garten 2012

22. leden 2013 | 22.10 |

Aneb bilancování loňské zahrádkářské sezóny.

26. března - ráno jsem si všimla, že v květináči na kuchyňském okně už klíčí pažitka
28.  března - ve fóliovníku zdárně vyklíčily řádky ředkviček, špenátu a salátu
24. dubna - špenát je zralý ke slizni, ředkvičky se kulatí. Nasadila jsem brambory, nasela červenou řepu a další salát. Nasadila kedlubny.
6. května - sklizeň prvního špenátu a ředkviček vrcholí, také pažitka už je pěkná silná, sklízím každý den. Klíčí první brambory, nasela jsem hrách a druhý výsev špenátu a ředkviček. Malinké sazeničky bazalky jsem přesadila do větších květináčů, zatím jsou venku, ale musím je schovat, ledoví muži letos přišli o něco dříve.
13. května - klíčí úplně všechno, co jsem nedávno nasela - řepa, hrášek i druhé ředkvičky a špenát, koupila jsem dvě malé azalky a nasadila je do rašelinového záhonu vedle vrby
19. května - zase jsem sekala zahradu, tráva roste šíleně rychle. Nasadila jsem rajčata, papriky, patisony a cukiny. Kvete vistárie, šeříky už odkvetly. Kočky si dělají z azalkového záhonu záchod.
21. května - kvetou fialové lupiny. Chodník jsem postříkala Kaputem.
28. května -kvetou pivoňky, hrášek bude brzy potřebovat přivázat
  6. června - záhonky jsou plné plevele, po deštích je ale všude bláto a nejde to vyplet. Přivázala jsem hrášek a zaštípla rajčata. Kvete pustoryl, taky rajčata a cukety (nebo to jsou patisony?)  Pivoňky a vajgélie odkvétají. Kedlubny budou brzy ke sklizni, také druhé ředkvičky už jsou dost velké. Z druhého špenátu ovšem není nic, zkusím záhon pokopat a naset špenát znova.
12. června - klíčí další várka ředkviček. Od Medarda pořád prší.
20. června - vlna veder doprovázená silnými nočními bouřkami. Čtvrté ředkvičky zdárně rostou, také druhé kedlubny. Vyházela jsem zbytky špenátu a záhon připravuji pro hrášek.
1. července - sklízím první dvě cukety
4. července - další cuketa, první patison, první žluté minirajčátko, rajčátek moc nebude, zaschly jim květy, nemám čím zalévat, ve studni není voda :(
5. července - konečně začaly kvést papriky, hrášek je mrňavý, je horko tak nechce růst,.

10. října - dozrávají papriky. Je chladno, dali jsme jej domů k oknu.

.

.

.

22. ledna 2013 - někdo by měl muži šetrně sdělit, že ty papriky u okna jsou definitivně mrtvé.

zelenina

Suma sumárum: úroda ředkviček, patisonů, cuket a brambor byla výtečná, vyvedly se rajčata i hrášek i špenát.  Překvapivě červená řepa nevyrostla tak, jak jsem čekala, což je škoda, mám ji ráda, druhá várka kedluben také nebyla nic moc. Vůbec mi nevzešel kopr.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Schoner garten 2012 mi-lada 25. 01. 2013 - 21:04
RE(2x): Schoner garten 2012 hospodynka 26. 01. 2013 - 10:23
RE: Schoner garten 2012 lentilka®sdeluje.cz 26. 01. 2013 - 22:27